K1 BELGESİ KİRALAMA DA RAKİP LOJİSTİK HAKKINDA

Rakip Lojistik onlarca yıldır nakliye sektöründe hizmet veren güçlü ve tecrübeli bir firmadır. Yurt içi ve yurt dışı taşıma işlerinde sektörün öncü firmalarındandır. L1 Ticari Yük Taşıma belgesine sahip olan Rakip LOjistik K1 belgesi kiralama konusunda belge sorunu yaşayan nakliyecilere destek vermektedir.

K1 BELGESİ KİRALAMA DA NEDEN RAKİP LOJİSTİK

K1 belgesi kiralama işlemi yapılırken çok dikkatli olmamız gerekmektedir. L1 belgesi sahibi firmalar mevcut özmallarının on katı kadar kiralama yapabilir. Bu husus da bize çalışacağımız firmanın güçlü olması gerektiğini gösterir. Rakip Lojistik firması özmal sayısı ile öne çıkan bir firmadır. Kota sıkıntısı olmayan ve sürekli büyüyen rakip lojistik güvenle çalışacağınız firmalardandır.

Kiralama işlemleri genellikle bir yıllık olarak yapılır, talep halinde iki yıl olarak da düzenlenmektedir. Kiralama işlemleri internet üzerinden e-devlet kanalından yapılır. Aracın bu sistemle kiralama işlemleri bitince mevcut belge üzerine araç plakası işlenir ve belge kullanımına başlanır.

BELGEMİ NASIL İPTAL EDERİM

İstenildiği an firma ile karşılıklı olarak sözleşme fes edilebilir. Aksi durumlarda tek taraflı olarak da noter kanalı ile sözleşme fes edilebilir. Sözleşmenin feshi ile birlikte belge otomatik olarak düşmektedir. Bir aracın üzerine sadece bir adet belge işlenebilir. Bunun dışında belgeler araç satış gördüğünde düşmektedir. Araç sahibi değiştiğinde yapılan sözleşme hükümsüz kalır ve k1 belgesi kiralama işlemi biter. Ancak yeni araç sahibi eski belgeyi ilgili Bakanlık kayıtlarından sildirmesi gerekir, yoksa yeni belge işlenemez.

KİRALAMA ŞARTLARI

K1 belgesi işleminin belirli şartları vardır. Öncelikli olarak belge kiralanacak araç ticari kayıtlı olmalıdır. Aracın muayenesinin olması gerekmektedir. Şirketlere kayıtlı araçların kiralanmasında noter üzerinden işlem yapılmaktadır. Şirket yetkilisinin sözleşmeyi imzalaması gerekmektedir. Şahıs üzerine kayıtlı araçlarda e-devlet üzerinden işlem yapılır. Sözleşme işlemlerinin bitmesinden sonra ilgili Bakanlığa ödenmesi gereken harçlar yatırılır. Harçlar ödendikten sonra internet üzerinden Araç Tanıtım Kartı çıkartılır ve araç da bulundurulur.

İşlemleri tamamlanan ve belge kullanımına başlayanlar çeşitli zamanlarda kontrol etmeleri gerekmektedir K1 belgesi kiralama işlemi sözleşmenin son bulması ile bitmektedir. Bu süreçte firma ve kiralayan karşılıklı olarak birbirlerini kontrol altında tutarlar.

KİRALIK L1 BELGESİ HAKKINDA

Öncelikli olarak bir konuya açıklık getirmemiz gerekmektedir. Nakliye sektöründe kiralık k1 belgesi olarak nitelendirilen şey aslında kiralık l1 belgesidir. K1 belgesi özünde kiralanabilir bir belge değilidir. Bu sektör içerisinde oluşmuş yanlış bir algıdır.

Öncelikli olarak durumu iyi anlayalım. K1 belgesi şahıslara ve şirketlere verilir. Belirli şartları vardır ve bu şartları taşıyanlar alabilir. Sadece belge sahibine ait özmal eklenebilir. Kiralık araç eklenemediği için belge de kiralık olarak kullandırılamaz.

L1 BELGESİ NASIL KİRALANIR

L1 belgesi lojistik firmalarına verilen bir belgedir. L1 belgesi sahibi firmalar özmalları dışında kiralık araç da çalıştırma hakkına sahiptirler. Yani size ait bir araç belge sahibi firmada kiralık olarak çalışabilir ve firmanın belgesi üzerine bu araç işlenir. Dolayısıyla bu araç l1 belgesi kullanmış olur.

Belge sahibi firma özmal sayısının on katı kadar araç kiralayabilir. Yani on adet özmalı bulunan bir firma yüz adet kiralık araç çalıştırabilir. Buradan yola çıkarsak güçlü ve özmalı çok firmalarla çalışmak daha güvenlidir.

Kiralık L1 Belgesi işlemleri İnternet üzerinden e-devlet kanalından yapılır. Karşılıklı olarak verilen muvafakat dan sonra gerekli harçları yatırılır ve araç belge üzerine işlenir. Bu işlemler ortalama yarım saat sürmektedir. Belge sisteme alındıktan sonra kantar ve görevli kolluk kuvvetlerinin sisteminde de görülmektedir.

Kısacası aslında kiralanan belge k1 değildir, kullanılan l1 belgesidir. Bu iki belgede Türkiye geneli ticari yük taşıma belgesidir. Belgesiz olarak yük taşıma sonucu bir defada yenecek ceza miktarına bir yıl belge kiralayabilirsiniz.

HANGİ FİRMADAN BELGE KİRALAYABİLİRİM

İnternet üzerinden veya çevrenizden araştırabilirsiniz. Araştırma yapmadan belge kiralamayınız. Çevrenizde bu firmayla çalışmış iş arkadaşlarınızdan fikir alınız. Ankara da rakip lojistik firması tavsiye edilen firmalardandır. İnternet üzerinden rakip lojistik olarak arattığınızda bu firmayı bulup l1 belgesi kullanabilirsiniz.

Rakip lojistik firması köklü ve özmal sayısı ile Türkiye’nin öncü kuruluşlarındandır. İlgili ve alakalı personeli kiralık l1 belgesi konusunda sizi aydınlatarak her türlü konuda yardımcı olacaktır. 0312 385 94 80 numaralı telefondan rakip lojistik müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

KİRALIK K1 BELGESİ HAKKINDA

K1 belgesi Türkiye sınırları içerisinde Ticari Yük Taşıyabilmek için alınması gereken yetki belgesidir. Ticari yük taşıyabilmek için ya K1 belgesi sahibi olmanız ya da aynı statüde olan L1 belgesi kiralamanız gerekmektedir. Kiralık k1 belgesi mantığı buradan gelmektedir. Aslında kiralanan belge L1 belgesidir.  K1 belgesinin şartları ve ödenmesi gereken haçları vardır. K1 belgesini alabilmek için hem belgeyi alacak şahsın veya şirketin ve kullanılacak araçların bu şartları karşılaması gerekir.

K1 belgesi doğrudan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından verilmektedir. İstenilen şartlar yerine getirildikten sonra ilgili Bölge Müdürlüğüne başvuru yapılır. Uygun görüldükten sonra istenen harç bedeli Bakanlık hesabına yatırıldıktan sonra K1 belgesi alınır.

Ülkemiz şartlarını düşündüğümüzde K1 belgesi almak için istenen şartları yerine getirerek ve harcını ödeyerek K1 belgesini almak zordur. Bu imkanı olmayan nakliyeciler kiralık k1 kullanma yoluna gitmektedir. L1 belgesi sahibi firmalar bünyelerinde kiralık araç çalıştırma hakkına sahiptir. Kiralık k1 belgesi genellikle yıllık olarak yapılmaktadır. Belge sahibi firma ile yapılan kiralama sözleşmesine istinaden güvenle bu belgeyi kullanabilirsiniz.

KİRALIK K1 BELGESİ
KİRALIK K1 BELGESİ

Kiralık k1 belgesi kullanacağınız firmanın özmalı karşılığının on katı araç kiralama hakkı vardır. Araç kiralama özmal kotası ile sınırlıdır. Kota sınırlaması olduğu için çalışacağınız firmayı iyi araştırmanız gerekmektedir.

L1 belgesi araç kiralama işlemler e-devlet üzerinden online yapılabilmektedir. Belge sahibi ve araç sahibi arasında muvafakat verilerek kısa sürede yapılır. Kiralık K1 belgesi işlemleri yaklaşık on dakika sürmektedir.

Uzun vade de k1 belgesi almak avantajlı olabilir. Ancak ülkemizin şartları göz önüne alındığında kısa vade de k1 belgesi kullanmanın da avantajları vardır. İstenen şartlar ve kullanma bedeli azdır. Formalitesi yoktur, on dakika gibi kısa bir sürede işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

L1 belgesi olan firmaları internet üzerinden araştırabilirsiniz. Ankara Batıkent’te bulunan Rakip Lojistik firması Türkiye genelinde geniş müşteri portföyü olan bir firmadır. Türkiye’nin her ilinde müşteri referansı verebilmektedir. Kiralık k1 belgesini gönül rahatlığıyla bu firmadan kullanabilirsiniz. Firmaya www.kiralikl1belgesi.com adresinden veya 0312 385 94 80 numaralı telefonundan ulaşabilirsiniz. Kiralık k1 belgesi hakkında detaylı bilgiyi bu firma ile iletişim kurarak alabilirsiniz. Bilgilendirme yazılarımız devam edecek.

K1 Belgesi

K1 belgesi, nakliye işi ile uğraşan ve ticari amaçla yük taşıyan şahıs veya tüzel kişilerin alması gereken belgeler arasındadır. K1 yetki belgesi ile ilgili mevzuat son olarak 8.01.2018 ‘de güncellenmiştir. Bu yetki belgesine eklenecek olan taşıtlar da ticari açıdan kayıtlı ve tescilli olmalıdır. Rakip Lojistik olarak K1 belgesi kiralıyoruz.

K1 Belgesi Nedir?

K1 belgesi, yurt içinde ticari amaçla eşya taşımacılığı yapan kişilere veya şirketlere verilmektedir. Bu belgeyi alacak olanların ayrıca faal vergi mükellefi olmaları gerekir. K1 yetki belgesi almak zorunludur ve bu belgeye sahip olmayan kişiler denetimlerde yakalandıklarında büyük cezalarla karşılaşırlar.

Şirket veya şahıslar eğer ticari amaçlı yük taşımacılığı yapıyorlarsa sahip oldukları araçlar için K1 yetki belgesi almalıdırlar. K1 belgesine araçlar için eklemeler yapılabilir; eklenecek araçların faaliyetleri “Ticari yük taşımacılığı” alanında olmalıdır.

Neden K1 Belgesi Gereklidir ?

K1 belgesi, ticari amaçla yurtiçi nakliye faaliyetlerinde bulunanlar ve bu işten gelir kazananlar için alınması zorunlu bir belgedir. Gelirin belgelenmesi ve faaliyetlerin devlet tarafından kontrol edilmesi açısından önemlidir.

Zaman zaman K1 belgesi için koşullar ve mevzuat değişmektedir. Rakip Lojistik olarak bu konuda müşterilerimize danışmanlık hizmeti de sunmaktayız. Yeni çıkan ve güncellenen koşullar hakkında detaylı bilgiyi müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

K1 Belgesi İçin Başvuru Koşulları

K1 belgesi için başvuru yapacak kişilerin bazı koşullara uygun olması ve şartları yerine getirmeleri beklenmektedir. Bunlar arasında yer alan unsurlar aşağıda verilmiştir:

K1 yetki belgesi ile ilgili detaylı koşullar mevzuatta açıklanmaktadır. Rakip Lojistik müşteri temsilcilerimizle daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

K1 Yetki Belgesi Taşıt Ücretleri

K1 belgesi taşıt ücretleri de 2018 yılı itibariyle şu şekilde belirlenmiştir:

K1 yetki belgesi için bu ücretler Ulaştırma Bakanlığı’na yatırılmalıdır.

K1 Belgesi Hangi Taşıtlar için Verilir?

K1 belgesi hangi taşıtlar için verilir? Nakliye işinde kullanılabilecek her türlü araç için K1 belgesi alınmalıdır. Kamyonlar, kamyonetler, tır ve kırkayak gibi araçlar bu grubun içindedir.

Nakliye taşımacılığı yapan firmalar ve onlara ait olan araçlar ayrı ayrı değerlendirilir. Özellikle grup şirketlerinde bu durum pek dikkate alınmamaktadır. Birbirlerinin mallarını taşıyan araçlar mevzuata aykırılık oluşturur. Örneğin A firması ve B firması farklı ticaret ve vergi siciline sahipse hem şirket hem araçları hatta şoförler ayrı olarak değerlendirilecektir.

Denetim esnasında hem araçların hem de firmaların bilgileri kontrol edilmektedir. Malın irsaliyesi de sonraki aşamada değerlendirilir. Eğer K1 yetki belgesi bulunmadan A firması diğer firmaların malını taşıyorsa bu durum mevzuata aykırıdır ve cezayı gerektirecektir.

Ortakları benzer de olsa, organik şirketler de olsa K1 belgesi olmadan diğer firmanın malları taşındığında ceza yazılmaktadır.

K1 Yetki Belgesi için Mevzuat

K1 belgesi mevzuatı en son 2018 yılında güncellenmiştir. Buna göre K1 belgesi almak için gerekli olan diğer koşullar arasında şunlar yer almaktadır:

Araç kullananların genel itibariyle bu mevzuat koşullarına uygun olmaları şarttır.

K1 Yetki Belgesi için Nasıl Başvuru Yapılır?

K1 belgesi başvurusu için Rakip Lojistik size her türlü desteği sağlamaktadır. Firmamızdan K1 belgesi kiralamak istiyorsanız bunun için telefon, faks gibi iletişim araçlarını kullanabilir ya da ofisimizi direkt olarak ziyaret edebilirsiniz.

K1 yetki belgesi almak için Rakip Lojistik ile iletişimi sayfamızdaki iletişim formu ile de gerçekleştirmeniz mümkündür. Adınız, soyadınız, cep telefonunuz ile birlikte konuyu da kısaca belirttiğinizde ekibimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Numaranızı bırakın, sizi arayalım!

Ayrıca K1 belgesi için Whatsapp iletişim hattımız da mevcuttur. Müşteri temsilcilerimiz size en detaylı bilgiyi vereceklerdir. Konu hakkında aklınıza takılan, ihtiyaç duyduğunuz ne varsa ekibimizden gereken bilgileri öğrenebilir ve en doğru biçimde belgenize kavuşabilirsiniz.

K1 Belgesinde Neler Yer Alır?

Rakip Lojistik olarak K1 belgesi kiralıyoruz. Yurtiçi nakliyat işlerinde kullanılması gereken bir belge olan K1 yetki belgesinin üzerinde şu bilgiler yer almaktadır:

K1 belgesi danışmanlığı için şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

K1 Belgesi Nasıl Kiralanır?

K1 belgesi kiralama işlemi için Rakip Lojistik firmamızdan destek alabilirsiniz. K1 belgenizi aldığınız gün sisteme işlenmektedir. Belge kiralama işlemlerimiz e-devlet veya noter kanalı ile gerçekleşmektedir.

K1 belgesi satılmaz sadece kiralama işlemleri yapılmaktadır. Kiralama işlemleri esnasında müşterilerimiz için her türlü kolaylık sağlanmaktadır. Kredi kartı ile yapılacak ödemelerinizde 9 taksit imkanı tanınmaktadır. İsteyen müşterilerimize senet veya kefil şartı olmaksızın vade olanakları da sunmaktayız.

Rakip Lojistik olarak 10 yılı aşkın bir süredir bu sektördeyiz. 4000’e yakın müşterimizle verimli ve etkili işbirliğimize devam ediyoruz. Bünyesinde 300’den fazla profesyonel eleman çalıştıran Rakip Lojistik, alanında önde gelen firmalardan biridir.

K1 belgesini almak zorunludur ve bu belgeyi almadan yaptığınız yurtiçi ticari nakliyat işlemleriniz nedeniyle cezalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunu önlemek, K1 belgesini kiralamak ve belge kiralama için danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız web sitemizde müşteri temsilcilerimizin ve Whatsapp iletişim hattımızın numaraları yer almaktadır. Bizimle en kısa sürede iletişime geçebilirsiniz!

K1 BELGESİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Herkesin bildiği gibi K1 belgesi tüm nakliyatçılarımızın en büyük problemidir. İstenen şartların zorluğu ve yüksek fiyatlı harçlar yüzünden nakliyecilerimiz K1 Belgesi alamamaktadır. K1 Belgesi olmayınca cezalarda kaçınılmaz oluyor. Son dönemde sadece kantarlar değil kolluk kuvvetleri de belgeleri kontrol ederek ceza yazmaktadır. Nakliyat işini yapmak için belge sorununu çözmek mecbur hale gelmiştir. Burada çözüm olarak devreye kiralık belge kullanma alternatifi devreye giriyor. K1 belgesinin eşdeğeri olan L1 Belgesi sahibi lojistik firmaları bünyesinde kiralık araç çalıştırabilmektedir. 

KİRALIK K1 BELGESİ

K1 Belgesi alamayan Nakliyatçıların adresi L1 Belgesi olan Lojistik firmaları oluyor. L1 Belgesi Belgesi kiralama işlemleri için tek ön şart aracın muayenesinin olmasıdır. Başkaca bir ön koşulu yoktur. K1 Belgesi Yerine Kiralık L1 Belgesi kullanmak için işlemler e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Eğer araç şirket üzerine kayıtlı ise işlemler noter kanalından kiralama vekaletnamesi verilerek yapılıyor. İşlemlerin yapılması maksimum 10 dakika sürmektedir. 1 saate kadar da sisteme işlenerek L1 Belgesi kullanıma hazır hale gelmektedir. 

L1 belgesi kiralarken çalışılacak firmaya dikkat etmek gerekmektedir. L1 Belgesi Olan Lojistik firmalar özmal sayılarının on katı kadar araç kiralayabilmektedir.  Bu yüzden kota yüksek firmalar tercih edilmelidir. Kotası düşük firmalarda sürpriz iptallerle karşılaşılabilir. Piyasa da tanınan güçlü firmalar daha güvenilir olurlar. Bu firmalara bir kaç örnek verecek olursan Rakip Lojistik, Özçalış Lojistik , Sancar Lojistik olarak sayılabilir. Bu firmaların iletişim bilgileri aşağıya çıkartılmıştır. Gönül rahatlığıyla bu firmalarla çalışabilirsiniz. Bu firmalara hem güven konusunda hemde fiyat konusunda uygundur.

Piyasa da Kiralık K1 Belgesi diye tabir edilen anlattığımız Kiralık L1 Belgesidir. Bu işlemlerin dışında K1 Belgesi kiralanamaz ve devredilemez bir belgedir. Bu yüzen yanlış tuzaklara düşmemek gerekir. Birde L1 belgesi olduğunu belirten firmaların sabit ikamet adreslerinin olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Sıkıntı durumunda karşımızda muhatap bulmak önemlidir. İsmi geçen firmaların hem merkezleri hemde Ankara da şubeleri bulunmaktadır. 

KİRALIK L1 BELGESİ 

K1 Belgesi yerine Kiralık L1 Belgesi kullanırken ister 1 yıl isterseniz 2 yıllık seçenekler sunulmaktadır. 2 yıllık seçenek fiyat konusunda avantaj sağlamaktadır. 

Yaptığımız araştırmalara sonucunda tavsiye ettiğimiz firmaların iletişim bilgileri aşağıya listelenmiştir. Yolunuz açık kazancınız bol olsun.

ÖZÇALIŞ LOJİSTİK

0544 564 85 56

SANCAR LOJİSTİK

0544 564 85 34

RAKİP LOJİSTİK 

0541 522 38 81 

www.kiralikk1belgesi.com

www.kiralikll1belgesi.com

www.rakiplojistik.com  

K1 Belgesi , L1 Belgesi Kiralama Avantajları. Kiralık K1 Belgesi , Kiralık L1 Belgesi İşlemleri.

K1 belgesi kiralama ve L1 belgesi kiralama yaparak ticari yük taşımak bazen avantajlı bazende dezavantajlıdır. Bu yazımızda hem Kiralık K1 Belgesi hemde Kiralık L1 Belgesi kullanmaktaki avantaj ve dezavantajlardan bahsedeceğiz. Normal şartlarda K1 Belgesi veya L1 Belgesi ni satın alarak kullanmak uzun sürede avantajdır. Ancak satın alma maliyetinin yüksek olması da bir o kadar dezavantajdır.

Bu işle ne kadar süre iştigal edeceğimizi bilmediğimizden dolayı satın aldığımızda uzun soluklu kullanmama durumunda ise büyük bir gereksiz masraf olarak karşımıza çıkar. K1 ve L1 belgesini kiralama suretiyle kullandığımızda kiralamalar yıllık olduğu için istediğimiz zaman bu işi bıraktığımızda harcama maliyetimiz azalır.

K1 belgesi normal şartlarda kiralanarak kullanılan bir belge değildir. Bunun yerine Lojistik firmalarının aldığı L1 Belgesi kiralanarak kullanılabilir. L1 belgesine sahip Lojistik firması özmal karşılığı firmasına araç kiralayabilmektedir. Özmal sayısının on katı kadar araç kiralama hakları vardır. Özmal olarak alınan aracın aynısını kiralayabilirler. Örneğin Özmal kayıtlı aracın ruhsatında Kamyon yazıyorsa buna karşılık on kat Kamyon kiralanabilir. Özmal olan araçta Özel Amaçlı Kurtarıcı Kamyon yazıyorsa on kat kurtarıcı kiralayabilir. Özmal kaydı olmayan sınıftaki araçların kiralaması yapılamaz.

k1 yetki belgesi kiralama

kiralık k1 belgesi

L1 belgesine sahip firmalar kendi bünyesine kiralayacakları araçlar üzerine kendi L1 belgelerini işleyebilir. Bu işlemler eskiden noter aracılığıyla yapılsa da son dönemde e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Kiralanacak araç sahibi e-devlet den ulaştırma bakanlığı bölümüne girerek aracını kiralayacak olan firmanın vergi numarası ile muvaffak verir. Bu işlemden sonra lojistik firması gerekli harçları yatırdıktan sonra e-devletten onaylayarak aracı kendi bünyesine kiralar. Harçların yatmasına müteakip ilgili bakanlık L1 belgesini araç plakası üzerine geçirir.

L1 belgesine sahip firmaya kiralanan araç artık bu firmanın L1 belgesini kullanabilir. Kullanım süresi ve bedeli belge sahibi lojistik firması ile araç sahibi arasındaki anlaşmaya bağlıdır. İşlemler ister süreli isterse süresiz yapılabilir. Süreli ise süre bitiminde yenileme yapılarak süre uzatımı yapılabilir. Bu hususlar karşılıklı Anlaşmaya bağlıdır. Kiralık K1 Belgesi ve Kiralık L1 Belgesi hakkında ayrıntılı bilgileri aşağıdaki web sayfalarından alabilirsiniz.

www.kiralikk1belgesi.com

www.kiralikl1belgesi.com

www.rakiplojistik.com

 

K1 Belgesi Alamayanlara L1 Belgesi

Bildiğimiz üzere K1 Belgesi Yurt içi Yük Taşımacılığı yapacak olan Nakliyecilerimiz için büyük bir sorundur.  T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı  Karayolları Taşıma Yönetmeliğince Gerçel veya Tüzel kişeler için K1 Yetki Belgesi zorunludur. Yönetmenliğe göre K1 Yetki belgesinin bulundurmamanın  para cezası bulunmaktadır.Gerek K1 Belgesinin istediği şartlar gerek ise ücretinin  yüksek olması  Araç(Tır Kamyon Kamyonet..) sahipleri için külfet anlamına gelmektedir.

K1 belgesine sahip olamayanlar L1 Belgesi ile sorunu kolay bir şekilde aşabilirler. L1 belgesi K1 belgesi yerine kullanılabilmektedir. L1 Belgesine Sahip olan Firmamız yıllık vadeli kiralama hizmetleriyle Nakliyecilerimizin bu sorununu da hızlı bir şekilde çözebilmektedir.

K1 Belgesi yerine kullanılabilen L1 Belgesi

L1 Yetki Belgesinin Sahip olduğu yetkiler K1 Belgesinin yetkilerini kapsar. Eğer L1 Belgesi kiralarsanız Kiraladığınız Firma tarafında size Taşıt Tanıtım Kartı verilir ve Karayolları Yönetmeliğine göre Türkiye Geneli Ticari Yük Taşıma hakkına sahip olursunuz. Kantarda  cezai işleme tabii tutulmazsanız.

L1 Belgesine sahip olan Firmamız  K1  belgesine Sahip olmayan Nakliyecilerimize K1-L1 Belgelendirme hizmeti vermektedir. Eğer K1 Belgeniz yok ve kantarda ceza yemekten bıktınız ise ayrıca K1 in istediği onca şart ve ücret sizi zora sokacaksa , bunca külfete girmeden Yıllık  L1 Belgesi kiralayabilirsiniz. L1 Belgesi K1 belgesinin verdiği tüm yetkileri kapsar.Hem K1  belgesi için gereken şartlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız hem de  K1 Belgesi için gereken yüksek meblağı bir anda vermek zorunda kalmazsınız.

Kiralık K1/ L1 Belgesi için ne gerekli ? 

İşlemlerimiz E devlet üzerinden aynı gün içerisinde gerçekleşmektedir.

Süreç Nasıl işliyor ?

Türkiye’nin her yerinden 81 ilden müşterilerimize uzaktan hizmet verebilmekteyiz.

Araç Sahibinin E devleti üzerinden yapılacak 5 dakikalık işlem sonrası , araç sahibi Ruhsat Fotoğrafını müşteri temsilcilerimize iletir. Geri kalan Tüm işlemi Sancar Lojistik halleder.Belgeniz aynı gün içerisinden sisteme işlenir. E devlet üzerinden L1 Belgesinin kaydını görebilirsiniz.

Türkiye Geneli Ticari Yük Taşıma Belgesi(K1) nakliyatçılarımız için büyük bir sorundur. L1 Belgesine sahip olan firmamız bu sıkıntıda da nakliyatçılarımıza destek olmaktadır.Yıllık olarak kiralama hizmetimizde ödemeler peşin veya isteğinize bağlı olarak vadeli yapılmaktadır. Ödemelerde senet yok kefil yok kredi kartı yoktur.
Konu Güvense Sancar Lojistik Size Yeter.

Detaylı bilgileri size özel müşteri temsilcimizden alabilirsiniz.

Hemen Başvur

L1 Belgesi Nedir ? Hangi Amaçla kullanılır ?

L1 Belgesi Nedir ?

L1 Belgesi Ticari amaçla yurt içi lojistik işletmeciliği yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen yetki  belgesidir. Yurtiçi Lojistik işletmeciliği yapacak olan firmalara gerçek ve tüzel kişilere verilir. L1 yetki belgesinin ücreti 193.772 TL’dir. Ayrıca Firmanın  sahip olduğu L1 Belgesinden yararlanmak isteyen tüzel kişilerden  her araç için 90 TL Taşıt  Tanıtım Kartı ücreti tahsil edilmektedir.

L1 Belgesi  Başvuru Şartları Nelerdir ?

L1 Belgesi alacak olan  gerçek ve tüzel kişilerin bir takım şartları sağlamaları gerekmektedir Bunlar;

Genel de karıştırılan kargo işletmeciliği ve Lojistik işletmeciliği birbirinden farklı işletmecilik çeşididir.
Lojistik işletmeciliği, ürünlerin istenilen zamanda istenilen yerde ve uygun maliyetle bulunması ile ilgilenirken Kargo işletmeciliği bu ürünün bir yerden bir yere taşınılması ile ilgilenir.Yurt içi Lojistik işletmeciliği yapacak olanların en az 4 adet ticari olarak kayıtlı tescilli edilmiş taşıta sahip olmalı ve Özmal çekici cinsi taşıtların katar ağırlıklarının toplamının 145 tondan az olmaması gerekir.

L1 Belgesi Kiralanır mı ?

L1 Yetki Belgesi için asgari kapasiteyi sağlayacak sayıda özmal taşıtların ilk başvuru ve faaliyet sürecince 20 yaşından büyük olmaması şarttır.Asgari kapasitenin dışında kaydedilecek / kiralanacak taşıtlar için yaş şartı aranmaz.  L1 belgesine sahip olan firma  bu belgenin kullanım hakkını yıllık olarak kiralayabilir.

L1 yetki belgesine sözleşmeli/kiralık araç kaydedilebilmektedir. Ulaştırma Bakanlığınca belirlenmiş araç kiralama sözleşmesi formatına uygun hazırlanmış noter onaylı kiralama sözleşmesi ile sahip olunan özmal araç sayısının 20 katına kadar sözleşmeli araç eklenebilmektedir. 20 katını geçecek şekilde sözleşmeli araç kaydedilemez.

K1 Belgesine Sahip Değilim, K1 Belgesi almak yerine L1 Belgesi kiralayabilir miyim ?

L1 Yetki Belgesinin Sahip olduğu yetkiler K1 Belgesinin yetkilerini kapsar. Eğer L1 Belgesi kiralarsanız Kiraladığınız Firma tarafında size Taşıt Tanıtım Kartı verilir ve Karayolları Yönetmeliğine göre Türkiye Geneli Ticari Yük Taşıma hakkına sahip olursunuz. Kantarda  cezai işleme tabii tutulmazsanız.

K1 Belgesi Yerine Kullanılabilen L1 Belgesini Nasıl  Kiralarım ?

Türkiye’nin En büyük Lojistik Firması Sancar Lojistik olarak Sizlere kontenjan sorunu yaşamadan K1-L1 Belgelendirme Hizmeti ile karşınızdayız.

L1 Belgesine Sahip olan Firmamız  bu sıkıntıda da nakliyatçılarımıza destek olmaktadır.Yıllık olarak kiralama hizmetimizde  ödemeler peşin veya isteğinize bağlı olarak vadeli yapılmaktadır. Ödemelerde senet yok kefil yok kredi kartı yoktur.

 

Hemen Başvur

 

K1 Belgesi Nedir ?

Türkiye Geneli Ticari Yük Taşıma (K1) Yetki Belgesi sahip olduğu araçlarla Türkiye içi nakliye işi yapan şahış veya şirketlerin alması gereken belgedir.  Karayolları Taşıma Yönetmeliğince Gerçel veya Tüzel kişeler için K1  Belgesi bulundurmak zorunlu bir belgedir.Faaliyeti gereği K1 belgesine eklenecek tüm araçların kullanım amacı bilgisi “Ticari Yük Nakli” olmalıdır.Yeni Mevzuata göre

Şahış veya Şirketlere verilen K1 Yetki Belgesi  alma şartları ve gereklilikleri şahış ve şirketlerde farklılık gösterir. K1 Belgesine sahip şahışlar sadece kendisine ait olduğu araçları ekleyebilir. Yani araçlar özmal olmalıdır.

K1 Yetki Belgesi almak isteyen şirketlerin ;

gibi bir takım şartlar aranmaktadır.

Şahıslarda hesap şekli aynı olmakla birlikte asgari kapasite şartı  35 tondur. Asgari kapasite 20 yaşından küçük araçlar ile sağlanmalıdır.20 yaş ve üzeri araçlar K1 Belgesi için bir anlam ifade etmemektedir. Asgari kapasite sağlandıktan sonra istenilen yaşta araç eklenebilir. 23.05.2013 tarihli Yönetmelik değişikliği ile istenilen 35 ton asgari kapasite şartı 30 ton olarak belirlenmiştir. Artık K1 Belgesi almak isteyen şahıslardan 30 ton taşıma kapasitesi istenmektedir.

K1 Belgesi için Gerekli Evraklar 

  1. )Başvuru Dilekçesi(Firma Yetkilisi Tarafından İmzalanıp, Kaşelenecek, Gerçek kişilerde kişinin, tüzel kişiliklerde ise temsil ve ilzama yetkili kişilerden birinin cep telefonu numarası belirtilecektir.)
  2. )Tüzel ki̇şi̇lerde, fi̇rmayi temsi̇l ve i̇lzama yetki̇li̇ ki̇şi̇ / ki̇şi̇leri̇n i̇mza si̇rküleri̇ni̇n asli veya noter onayli sureti̇.
  3. )Tüzel ki̇şi̇lerde, Ti̇caret Odasi faali̇yet belgesi̇
  4. )Sadece kamyonetlerle taşımacılık yapmak üzere K1 Yetki Belgesi almak için başvuran gerçek ve tüzel kişilerden, en az 1 birim taşıt dışında asgari kapasite ile 40 ıncı maddenin otuzdördüncü fıkrasının (b) bendinde yer alan şart aranmaz ve bunların yetki belgesi ücretlerinde %75 indirim uygulanır.
  5. )K1 Yetki Belgesi talep eden gerçek kişilerin, E-Devlet üzerinden yapacakları yetki belgesi müracaatları kabul edilebilir ve bu Yönetmelikle belirlenen şartların sağlandığının tespiti halinde, talepleri elektronik olarak karşılanabilir.
  6. ) K1 Yetki Belgesi talep eden gerçek kişilerin, E-Devlet üzerinden yapacakları yetki belgesi müracaatları kabul edilebilir ve bu Yönetmelikle belirlenen şartların sağlandığının tespiti halinde, talepleri elektronik olarak karşılanabilir.

 

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ ‘ni okumak için tıklayınız.

 

Tüm Bu Yüklerden Kurtulmak   Bir Telefon Kadar Uzağınızda Sancar Lojistik K1 Belgelendirme Ekibi olarak Belgenizi aynı gün içerisinde  sisteme işliyoruz. Size Özel Müşteri Temsilcimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

HEMEN BAŞVUR

 

 

WhatsApp WhatsApp Canlı Destek Için Tıklayınız.