K1 BELGESİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Herkesin bildiği gibi K1 belgesi tüm nakliyatçılarımızın en büyük problemidir. İstenen şartların zorluğu ve yüksek fiyatlı harçlar yüzünden nakliyecilerimiz K1 Belgesi alamamaktadır. K1 Belgesi olmayınca cezalarda kaçınılmaz oluyor. Son dönemde sadece kantarlar değil kolluk kuvvetleri de belgeleri kontrol ederek ceza yazmaktadır. Nakliyat işini yapmak için belge sorununu çözmek mecbur hale gelmiştir. Burada çözüm olarak devreye kiralık belge kullanma alternatifi devreye giriyor. K1 belgesinin eşdeğeri olan L1 Belgesi sahibi lojistik firmaları bünyesinde kiralık araç çalıştırabilmektedir. 

KİRALIK K1 BELGESİ

K1 Belgesi alamayan Nakliyatçıların adresi L1 Belgesi olan Lojistik firmaları oluyor. L1 Belgesi Belgesi kiralama işlemleri için tek ön şart aracın muayenesinin olmasıdır. Başkaca bir ön koşulu yoktur. K1 Belgesi Yerine Kiralık L1 Belgesi kullanmak için işlemler e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Eğer araç şirket üzerine kayıtlı ise işlemler noter kanalından kiralama vekaletnamesi verilerek yapılıyor. İşlemlerin yapılması maksimum 10 dakika sürmektedir. 1 saate kadar da sisteme işlenerek L1 Belgesi kullanıma hazır hale gelmektedir. 

L1 belgesi kiralarken çalışılacak firmaya dikkat etmek gerekmektedir. L1 Belgesi Olan Lojistik firmalar özmal sayılarının on katı kadar araç kiralayabilmektedir.  Bu yüzden kota yüksek firmalar tercih edilmelidir. Kotası düşük firmalarda sürpriz iptallerle karşılaşılabilir. Piyasa da tanınan güçlü firmalar daha güvenilir olurlar. Bu firmalara bir kaç örnek verecek olursan Rakip Lojistik, Özçalış Lojistik , Sancar Lojistik olarak sayılabilir. Bu firmaların iletişim bilgileri aşağıya çıkartılmıştır. Gönül rahatlığıyla bu firmalarla çalışabilirsiniz. Bu firmalara hem güven konusunda hemde fiyat konusunda uygundur.

Piyasa da Kiralık K1 Belgesi diye tabir edilen anlattığımız Kiralık L1 Belgesidir. Bu işlemlerin dışında K1 Belgesi kiralanamaz ve devredilemez bir belgedir. Bu yüzen yanlış tuzaklara düşmemek gerekir. Birde L1 belgesi olduğunu belirten firmaların sabit ikamet adreslerinin olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Sıkıntı durumunda karşımızda muhatap bulmak önemlidir. İsmi geçen firmaların hem merkezleri hemde Ankara da şubeleri bulunmaktadır. 

KİRALIK L1 BELGESİ 

K1 Belgesi yerine Kiralık L1 Belgesi kullanırken ister 1 yıl isterseniz 2 yıllık seçenekler sunulmaktadır. 2 yıllık seçenek fiyat konusunda avantaj sağlamaktadır. 

Yaptığımız araştırmalara sonucunda tavsiye ettiğimiz firmaların iletişim bilgileri aşağıya listelenmiştir. Yolunuz açık kazancınız bol olsun.

ÖZÇALIŞ LOJİSTİK

0544 564 85 56

SANCAR LOJİSTİK

0544 564 85 34

RAKİP LOJİSTİK 

0541 522 38 81 

www.kiralikk1belgesi.com

www.kiralikll1belgesi.com

www.rakiplojistik.com  

K1 Belgesi , L1 Belgesi Kiralama Avantajları. Kiralık K1 Belgesi , Kiralık L1 Belgesi İşlemleri.

K1 belgesi kiralama ve L1 belgesi kiralama yaparak ticari yük taşımak bazen avantajlı bazende dezavantajlıdır. Bu yazımızda hem Kiralık K1 Belgesi hemde Kiralık L1 Belgesi kullanmaktaki avantaj ve dezavantajlardan bahsedeceğiz. Normal şartlarda K1 Belgesi veya L1 Belgesi ni satın alarak kullanmak uzun sürede avantajdır. Ancak satın alma maliyetinin yüksek olması da bir o kadar dezavantajdır.

Bu işle ne kadar süre iştigal edeceğimizi bilmediğimizden dolayı satın aldığımızda uzun soluklu kullanmama durumunda ise büyük bir gereksiz masraf olarak karşımıza çıkar. K1 ve L1 belgesini kiralama suretiyle kullandığımızda kiralamalar yıllık olduğu için istediğimiz zaman bu işi bıraktığımızda harcama maliyetimiz azalır.

K1 belgesi normal şartlarda kiralanarak kullanılan bir belge değildir. Bunun yerine Lojistik firmalarının aldığı L1 Belgesi kiralanarak kullanılabilir. L1 belgesine sahip Lojistik firması özmal karşılığı firmasına araç kiralayabilmektedir. Özmal sayısının on katı kadar araç kiralama hakları vardır. Özmal olarak alınan aracın aynısını kiralayabilirler. Örneğin Özmal kayıtlı aracın ruhsatında Kamyon yazıyorsa buna karşılık on kat Kamyon kiralanabilir. Özmal olan araçta Özel Amaçlı Kurtarıcı Kamyon yazıyorsa on kat kurtarıcı kiralayabilir. Özmal kaydı olmayan sınıftaki araçların kiralaması yapılamaz.

k1 yetki belgesi kiralama

kiralık k1 belgesi

L1 belgesine sahip firmalar kendi bünyesine kiralayacakları araçlar üzerine kendi L1 belgelerini işleyebilir. Bu işlemler eskiden noter aracılığıyla yapılsa da son dönemde e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Kiralanacak araç sahibi e-devlet den ulaştırma bakanlığı bölümüne girerek aracını kiralayacak olan firmanın vergi numarası ile muvaffak verir. Bu işlemden sonra lojistik firması gerekli harçları yatırdıktan sonra e-devletten onaylayarak aracı kendi bünyesine kiralar. Harçların yatmasına müteakip ilgili bakanlık L1 belgesini araç plakası üzerine geçirir.

L1 belgesine sahip firmaya kiralanan araç artık bu firmanın L1 belgesini kullanabilir. Kullanım süresi ve bedeli belge sahibi lojistik firması ile araç sahibi arasındaki anlaşmaya bağlıdır. İşlemler ister süreli isterse süresiz yapılabilir. Süreli ise süre bitiminde yenileme yapılarak süre uzatımı yapılabilir. Bu hususlar karşılıklı Anlaşmaya bağlıdır. Kiralık K1 Belgesi ve Kiralık L1 Belgesi hakkında ayrıntılı bilgileri aşağıdaki web sayfalarından alabilirsiniz.

www.kiralikk1belgesi.com

www.kiralikl1belgesi.com

www.rakiplojistik.com

 

K1 Belgesi Alamayanlara L1 Belgesi

Bildiğimiz üzere K1 Belgesi Yurt içi Yük Taşımacılığı yapacak olan Nakliyecilerimiz için büyük bir sorundur.  T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı  Karayolları Taşıma Yönetmeliğince Gerçel veya Tüzel kişeler için K1 Yetki Belgesi zorunludur. Yönetmenliğe göre K1 Yetki belgesinin bulundurmamanın  para cezası bulunmaktadır.Gerek K1 Belgesinin istediği şartlar gerek ise ücretinin  yüksek olması  Araç(Tır Kamyon Kamyonet..) sahipleri için külfet anlamına gelmektedir.

K1 belgesine sahip olamayanlar L1 Belgesi ile sorunu kolay bir şekilde aşabilirler. L1 belgesi K1 belgesi yerine kullanılabilmektedir. L1 Belgesine Sahip olan Firmamız yıllık vadeli kiralama hizmetleriyle Nakliyecilerimizin bu sorununu da hızlı bir şekilde çözebilmektedir.

K1 Belgesi yerine kullanılabilen L1 Belgesi

L1 Yetki Belgesinin Sahip olduğu yetkiler K1 Belgesinin yetkilerini kapsar. Eğer L1 Belgesi kiralarsanız Kiraladığınız Firma tarafında size Taşıt Tanıtım Kartı verilir ve Karayolları Yönetmeliğine göre Türkiye Geneli Ticari Yük Taşıma hakkına sahip olursunuz. Kantarda  cezai işleme tabii tutulmazsanız.

L1 Belgesine sahip olan Firmamız  K1  belgesine Sahip olmayan Nakliyecilerimize K1-L1 Belgelendirme hizmeti vermektedir. Eğer K1 Belgeniz yok ve kantarda ceza yemekten bıktınız ise ayrıca K1 in istediği onca şart ve ücret sizi zora sokacaksa , bunca külfete girmeden Yıllık  L1 Belgesi kiralayabilirsiniz. L1 Belgesi K1 belgesinin verdiği tüm yetkileri kapsar.Hem K1  belgesi için gereken şartlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız hem de  K1 Belgesi için gereken yüksek meblağı bir anda vermek zorunda kalmazsınız.

Kiralık K1/ L1 Belgesi için ne gerekli ? 

İşlemlerimiz E devlet üzerinden aynı gün içerisinde gerçekleşmektedir.

Süreç Nasıl işliyor ?

Türkiye’nin her yerinden 81 ilden müşterilerimize uzaktan hizmet verebilmekteyiz.

Araç Sahibinin E devleti üzerinden yapılacak 5 dakikalık işlem sonrası , araç sahibi Ruhsat Fotoğrafını müşteri temsilcilerimize iletir. Geri kalan Tüm işlemi Sancar Lojistik halleder.Belgeniz aynı gün içerisinden sisteme işlenir. E devlet üzerinden L1 Belgesinin kaydını görebilirsiniz.

Türkiye Geneli Ticari Yük Taşıma Belgesi(K1) nakliyatçılarımız için büyük bir sorundur. L1 Belgesine sahip olan firmamız bu sıkıntıda da nakliyatçılarımıza destek olmaktadır.Yıllık olarak kiralama hizmetimizde ödemeler peşin veya isteğinize bağlı olarak vadeli yapılmaktadır. Ödemelerde senet yok kefil yok kredi kartı yoktur.
Konu Güvense Sancar Lojistik Size Yeter.

Detaylı bilgileri size özel müşteri temsilcimizden alabilirsiniz.

Hemen Başvur

L1 Belgesi Nedir ? Hangi Amaçla kullanılır ?

L1 Belgesi Nedir ?

L1 Belgesi Ticari amaçla yurt içi lojistik işletmeciliği yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen yetki  belgesidir. Yurtiçi Lojistik işletmeciliği yapacak olan firmalara gerçek ve tüzel kişilere verilir. L1 yetki belgesinin ücreti 193.772 TL’dir. Ayrıca Firmanın  sahip olduğu L1 Belgesinden yararlanmak isteyen tüzel kişilerden  her araç için 90 TL Taşıt  Tanıtım Kartı ücreti tahsil edilmektedir.

L1 Belgesi  Başvuru Şartları Nelerdir ?

L1 Belgesi alacak olan  gerçek ve tüzel kişilerin bir takım şartları sağlamaları gerekmektedir Bunlar;

Genel de karıştırılan kargo işletmeciliği ve Lojistik işletmeciliği birbirinden farklı işletmecilik çeşididir.
Lojistik işletmeciliği, ürünlerin istenilen zamanda istenilen yerde ve uygun maliyetle bulunması ile ilgilenirken Kargo işletmeciliği bu ürünün bir yerden bir yere taşınılması ile ilgilenir.Yurt içi Lojistik işletmeciliği yapacak olanların en az 4 adet ticari olarak kayıtlı tescilli edilmiş taşıta sahip olmalı ve Özmal çekici cinsi taşıtların katar ağırlıklarının toplamının 145 tondan az olmaması gerekir.

L1 Belgesi Kiralanır mı ?

L1 Yetki Belgesi için asgari kapasiteyi sağlayacak sayıda özmal taşıtların ilk başvuru ve faaliyet sürecince 20 yaşından büyük olmaması şarttır.Asgari kapasitenin dışında kaydedilecek / kiralanacak taşıtlar için yaş şartı aranmaz.  L1 belgesine sahip olan firma  bu belgenin kullanım hakkını yıllık olarak kiralayabilir.

L1 yetki belgesine sözleşmeli/kiralık araç kaydedilebilmektedir. Ulaştırma Bakanlığınca belirlenmiş araç kiralama sözleşmesi formatına uygun hazırlanmış noter onaylı kiralama sözleşmesi ile sahip olunan özmal araç sayısının 20 katına kadar sözleşmeli araç eklenebilmektedir. 20 katını geçecek şekilde sözleşmeli araç kaydedilemez.

K1 Belgesine Sahip Değilim, K1 Belgesi almak yerine L1 Belgesi kiralayabilir miyim ?

L1 Yetki Belgesinin Sahip olduğu yetkiler K1 Belgesinin yetkilerini kapsar. Eğer L1 Belgesi kiralarsanız Kiraladığınız Firma tarafında size Taşıt Tanıtım Kartı verilir ve Karayolları Yönetmeliğine göre Türkiye Geneli Ticari Yük Taşıma hakkına sahip olursunuz. Kantarda  cezai işleme tabii tutulmazsanız.

K1 Belgesi Yerine Kullanılabilen L1 Belgesini Nasıl  Kiralarım ?

Türkiye’nin En büyük Lojistik Firması Sancar Lojistik olarak Sizlere kontenjan sorunu yaşamadan K1-L1 Belgelendirme Hizmeti ile karşınızdayız.

L1 Belgesine Sahip olan Firmamız  bu sıkıntıda da nakliyatçılarımıza destek olmaktadır.Yıllık olarak kiralama hizmetimizde  ödemeler peşin veya isteğinize bağlı olarak vadeli yapılmaktadır. Ödemelerde senet yok kefil yok kredi kartı yoktur.

 

Hemen Başvur

 

K1 Belgesi Nedir ?

Türkiye Geneli Ticari Yük Taşıma (K1) Yetki Belgesi sahip olduğu araçlarla Türkiye içi nakliye işi yapan şahış veya şirketlerin alması gereken belgedir.  Karayolları Taşıma Yönetmeliğince Gerçel veya Tüzel kişeler için K1  Belgesi bulundurmak zorunlu bir belgedir.Faaliyeti gereği K1 belgesine eklenecek tüm araçların kullanım amacı bilgisi “Ticari Yük Nakli” olmalıdır.Yeni Mevzuata göre

Şahış veya Şirketlere verilen K1 Yetki Belgesi  alma şartları ve gereklilikleri şahış ve şirketlerde farklılık gösterir. K1 Belgesine sahip şahışlar sadece kendisine ait olduğu araçları ekleyebilir. Yani araçlar özmal olmalıdır.

K1 Yetki Belgesi almak isteyen şirketlerin ;

gibi bir takım şartlar aranmaktadır.

Şahıslarda hesap şekli aynı olmakla birlikte asgari kapasite şartı  35 tondur. Asgari kapasite 20 yaşından küçük araçlar ile sağlanmalıdır.20 yaş ve üzeri araçlar K1 Belgesi için bir anlam ifade etmemektedir. Asgari kapasite sağlandıktan sonra istenilen yaşta araç eklenebilir. 23.05.2013 tarihli Yönetmelik değişikliği ile istenilen 35 ton asgari kapasite şartı 30 ton olarak belirlenmiştir. Artık K1 Belgesi almak isteyen şahıslardan 30 ton taşıma kapasitesi istenmektedir.

K1 Belgesi için Gerekli Evraklar 

  1. )Başvuru Dilekçesi(Firma Yetkilisi Tarafından İmzalanıp, Kaşelenecek, Gerçek kişilerde kişinin, tüzel kişiliklerde ise temsil ve ilzama yetkili kişilerden birinin cep telefonu numarası belirtilecektir.)
  2. )Tüzel ki̇şi̇lerde, fi̇rmayi temsi̇l ve i̇lzama yetki̇li̇ ki̇şi̇ / ki̇şi̇leri̇n i̇mza si̇rküleri̇ni̇n asli veya noter onayli sureti̇.
  3. )Tüzel ki̇şi̇lerde, Ti̇caret Odasi faali̇yet belgesi̇
  4. )Sadece kamyonetlerle taşımacılık yapmak üzere K1 Yetki Belgesi almak için başvuran gerçek ve tüzel kişilerden, en az 1 birim taşıt dışında asgari kapasite ile 40 ıncı maddenin otuzdördüncü fıkrasının (b) bendinde yer alan şart aranmaz ve bunların yetki belgesi ücretlerinde %75 indirim uygulanır.
  5. )K1 Yetki Belgesi talep eden gerçek kişilerin, E-Devlet üzerinden yapacakları yetki belgesi müracaatları kabul edilebilir ve bu Yönetmelikle belirlenen şartların sağlandığının tespiti halinde, talepleri elektronik olarak karşılanabilir.
  6. ) K1 Yetki Belgesi talep eden gerçek kişilerin, E-Devlet üzerinden yapacakları yetki belgesi müracaatları kabul edilebilir ve bu Yönetmelikle belirlenen şartların sağlandığının tespiti halinde, talepleri elektronik olarak karşılanabilir.

 

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ ‘ni okumak için tıklayınız.

 

Tüm Bu Yüklerden Kurtulmak   Bir Telefon Kadar Uzağınızda Sancar Lojistik K1 Belgelendirme Ekibi olarak Belgenizi aynı gün içerisinde  sisteme işliyoruz. Size Özel Müşteri Temsilcimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

HEMEN BAŞVUR

 

 

WhatsApp chat WhatsApp Canlı Destek Için Tıklayınız.