K1/L1 Kiralama ücretini ister peşin ödeyin. İsterseniz Senetsiz Kefilsiz Vadeli şekilde ödeyin. Ödeme Kolaylığında Rakip Lojistik her zaman yanınızda

Sık Sorulan Sorular

Ana Sayfa Sık Sorulan Sorular

K1 belgesi, sahip olduğu araçlarla nakliye işi yapan şahıs ve şirketlerin alması gereken belgedir. Faaliyeti gereği K1 belgesine eklenecek tüm araçların kullanım amacı bilgisi “Ticari Yük Nakli” olmalıdır. K1 yetki belgesi alamayan kişiler L1 Yetki belgesi kiralayarak bu sorunu çözebilirler.

L1 Belgesi Ticari amaçla yurt içi lojistik işletmeciliği yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen bir yetki belgesi türüdür.Firmalar vasıtasıyla K1 belgesi yerine kiralanıp kullanılabilir. K1 belgesi ile aynı statüdedir. L1 Belgesi kiralamanız durumda kantarda cezai işleme tabi olmazsınız.

L1 Belgesi K1 Belgesi ile aynı statüde bir belgedir. Yetki Belgesi konusunda her hangi bir sorun yaşamazsınız.

Yetki belgesiz olarak ticari nakliye işi yapmanın cezası kamyon, kamyonet için 2174 TL, Tır Takım veya Kamyon-Römork için ise 4348 TL’dir.

Şirketimiz; gece gündüz 24 saat hizmet verebilmektedir. Bize ulaştığınızda yetki belgeniz 10 dk. içinde hazır olacaktır. Siz kontrol noktasında iken belgeniz işlenebilecek ve ceza yemekten kurtulabileceksiniz.

Türkiye’nin her bölgesinden L1 Belgenizi sorunsuz bir şekilde yaptırabilirsiniz.İşlemlerimiz E-devlet üzerindendir.

K1/L1 Yetki Belgesi Kiralamada Araç yaşının önemi yoktur.Her model ve yaştaki araçlara kiralama hizmeti vermekteyiz.

Kiralık K1 L1 Kiralama işlemi için Araç Muayenesi gereklidir.Belge kiralama işlemi sürecinde’de Aracın Muayenesi olması gerekir.

L1 belgesi kiralanacak araç şirket üzerineyse Noter aracılığıyla Kira Sözleşmesi hazırlanır.Başka bir işlem yapmanız gerekmez.

Kontrollerde Dorse ve Çekici ayrı plakalar olarak sorgulanır. İkisinde de belge olması gerekir. Şayet birinde belge yok ise cezası 1434TL ikisindede de yoksa 2868TL uygulanır. Bu denetimleri kantarlar haricinde Polis ve Jandarma tarafından da yoğun olarak yapılmaya başlamıştır.

L1 belgesi kiralanacak araç şirket üzerineyse Noter aracılığıyla Kira Sözleşmesi hazırlanır.Başka bir işlem yapmanız gerekmez.

Henüz Sorularına Cevap Bulamadıysan
Bize Yazın