K1 BELGESİ KİRALAMA

K1 BELGESİ KİRALAMA DA RAKİP LOJİSTİK HAKKINDA

Rakip Lojistik onlarca yıldır nakliye sektöründe hizmet veren güçlü ve tecrübeli bir firmadır. Yurt içi ve yurt dışı taşıma işlerinde sektörün öncü firmalarındandır. L1 Ticari Yük Taşıma belgesine sahip olan Rakip LOjistik K1 belgesi kiralama konusunda belge sorunu yaşayan nakliyecilere destek vermektedir.

K1 BELGESİ KİRALAMA DA NEDEN RAKİP LOJİSTİK

K1 belgesi kiralama işlemi yapılırken çok dikkatli olmamız gerekmektedir. L1 belgesi sahibi firmalar mevcut özmallarının on katı kadar kiralama yapabilir. Bu husus da bize çalışacağımız firmanın güçlü olması gerektiğini gösterir. Rakip Lojistik firması özmal sayısı ile öne çıkan bir firmadır. Kota sıkıntısı olmayan ve sürekli büyüyen rakip lojistik güvenle çalışacağınız firmalardandır.

Kiralama işlemleri genellikle bir yıllık olarak yapılır, talep halinde iki yıl olarak da düzenlenmektedir. Kiralama işlemleri internet üzerinden e-devlet kanalından yapılır. Aracın bu sistemle kiralama işlemleri bitince mevcut belge üzerine araç plakası işlenir ve belge kullanımına başlanır.

BELGEMİ NASIL İPTAL EDERİM

İstenildiği an firma ile karşılıklı olarak sözleşme fes edilebilir. Aksi durumlarda tek taraflı olarak da noter kanalı ile sözleşme fes edilebilir. Sözleşmenin feshi ile birlikte belge otomatik olarak düşmektedir. Bir aracın üzerine sadece bir adet belge işlenebilir. Bunun dışında belgeler araç satış gördüğünde düşmektedir. Araç sahibi değiştiğinde yapılan sözleşme hükümsüz kalır ve k1 belgesi kiralama işlemi biter. Ancak yeni araç sahibi eski belgeyi ilgili Bakanlık kayıtlarından sildirmesi gerekir, yoksa yeni belge işlenemez.

KİRALAMA ŞARTLARI

K1 belgesi işleminin belirli şartları vardır. Öncelikli olarak belge kiralanacak araç ticari kayıtlı olmalıdır. Aracın muayenesinin olması gerekmektedir. Şirketlere kayıtlı araçların kiralanmasında noter üzerinden işlem yapılmaktadır. Şirket yetkilisinin sözleşmeyi imzalaması gerekmektedir. Şahıs üzerine kayıtlı araçlarda e-devlet üzerinden işlem yapılır. Sözleşme işlemlerinin bitmesinden sonra ilgili Bakanlığa ödenmesi gereken harçlar yatırılır. Harçlar ödendikten sonra internet üzerinden Araç Tanıtım Kartı çıkartılır ve araç da bulundurulur.

İşlemleri tamamlanan ve belge kullanımına başlayanlar çeşitli zamanlarda kontrol etmeleri gerekmektedir K1 belgesi kiralama işlemi sözleşmenin son bulması ile bitmektedir. Bu süreçte firma ve kiralayan karşılıklı olarak birbirlerini kontrol altında tutarlar.

WhatsApp WhatsApp Canlı Destek Için Tıklayınız.